Есапи за трагедијата во Романовце: Болката не можеме да ја замениме, но помошта е секогаш добродојдена

You must need to login..!

Опис

Кумановско Романовце и Македонија доживеаја голема трагедија. Дечиња на возраст од 8, 9 и 11 години биле на гости кај своите баба и дедо. Загинаа во дневната соба каде што седеле.

Вчера и 59 годишен маж кој беше сместен на КАРИЛ им подлегна на повредите.

„Се случи една трагедија која ја не ја памтам.

Болката не можеме да ја замениме, но секогаш помошта е добродојдена.

Кумановскиот градоначалник треба да се види со членови на семејството и ќе се обидеме да најдеме начин за помош“, изјави Таџедин Есапи, претседател на МЗ Романовце.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eighteen − 17 =