? Ердоган Сарач: Како партија ќе ги отвориме сите врати за инвестиции од пријателска Турција

You must need to login..!

Опис

-Откако Заев во еден разговор го нарече диктатор претседателот на Турција јас се одлучив да настапувам во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ. За жал денеска кога ќе ги видите местата каде што живеат Турците ситуацијата е страшна. Нема патишта, нема амбуланти, болници. Тоа е резултат на сите политички партии. Недопустливо е ова во 21 век, изјави за утрински брифинг Ердоган Сарач, претседател на Движење за национално единство на Турците.

-Турција е пријател на Македонија. Ние како партија можеме да ја отвориме секоја врата во Турција. После 15 кога ќе дојдеме на власт ќе ги искористиме нашите врски со бизнисмените да ги донесеме тука во Македонија и да почнат со инвестиции.

-Сигурен сум дека со посветеност и правилна работа инвестициите ќе дојдат и би обезбедиле нови работни места, додаде Сарач.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 − 9 =