Д-р Рамадани: Русија со оваа војна ќе ослабне

You must need to login..!

Опис

-Се наоѓаме на дефинирање на новиот светски поредок. Стариот светски поредок владееше од деведесетите, каде што владееше англо-американската елита низ целиот свет и имаше една нео-либерална економија, нео-либерален систем и нео-либерална идеологија.

-Путин не може да успее без партнертство. Тој со војната изгуби. Русија го прави сосема спротивното, изјави во Утрински брифинг Д-р Реџаил Рамадани.

-Слабоста на Русија е што нема сојузници, англо-американската политика се труди Индија и Кина да ги држи неуутрални.

-Штом Кина е неутрална, тоа значи дека Русија со оваа војна само ќе ослабне.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × 3 =