Д-р Нико Беќаровски: Ова е момент кога секој може да биде доктор, а се станува доктор со тоа што ќе се седи дома

You must need to login..!

Опис

Голем дел од граѓаните воопшто немаат свест. Сведоци сме што се случува во болниците. Се доаѓа со лажни податоци. Сведоци сме што се случува по маркетите и пазарите. Главниот проблем е страв и не знаење.

Клиниките се одлично спремни. Јас сум горд на здравствениот систем. Се покажа дека системите во бивша Југославија подобро функционираат од сите западни држави. Тоа е резултат на стара воена школа каде што ја учевме за епидемии.

На факултетите ова го имавме во својата наставна програма. На крај имам еден апел – ова е момент кога секој може да биде доктор, а се станува доктор со тоа што ќе се седи дома, изјави за Утрински брифинг д-р, Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eighteen + 17 =