Д-р Митов со совет: Прејадувањето е посериозна ситуација и треба да пазиме

You must need to login..!

Опис

-Годината има 365 ден, 350 дена ако пазиме на начинот на исхрана не значи дека ќе си нарушиме здравјето ако 15-20 дена во гидната имаме други настани., изјави за Утрински брифинг Д-р Александар Митов.

-Потребно е да немаме маратон!. Проблем е ако продолжиме со прејадувањето.

-Прејадувањето е посериозна ситуација и треба да пазиме. Тоа има јасна медицинска димензија дека може да направи проблем.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

six + 16 =