Д-р Митов: Слабеењето како психички, а не само физички процес

You must need to login..!

Опис

Во изминатава година дена за жал како проаѓаат овие денови на карантин, затвореноста го зема својот данок и имаме пораст на телесната тежина. Особено засегнати се дечињата, бидејќи нивниот живот најмногу страдаше. Тоа е моментот кога фо израз доаѓа да се согледа дека всушност самиот процесот на слабеење е психички, а не само физички процес, изјави во Утрински бирифнг Д-р Александар Митов.

Луѓето кои влегле во тоа слабеење, после извесно време, вечната тема или т.н јојо ефект е кога тежината се враќа. Не се работи за техники, туку ние со себе си не сме расчистиле дали на долг трок сакаме да живееме здрав начин на живот или не. Тука е клучот. Првата интервенција која што човек во една таква состојба е добро да ја прави е да работи на себе си.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

13 + nine =