Д-р Митов: Луѓето се жртви на лажните информации околу вакцината против ковид -19 – потребно е итно разобличување

You must need to login..!

Опис

Токму во овој момент почнува да се разгорува една кмпања за или против вакцинирањето. Ако сакате да направите проблем на една нација во однос на ковид -19 првата работа е треба да ги убедувате луѓето да не ги почитуваат мерките, и втортата работа е да ги убедувате да не ја прифаќаат вакцинацијата и терапијата. Сега ја имаме комбинацијата од двете и тоа може да носи големи реперкусии. Потребно е да се разобличат тие фејк информации, тие теории за конспирација, вели за Утрински брифинг, Д-р Александар Митов.

До каде оди баналноста? Северна Македонија има програма за задолжителна вакцинација и имуѕнизација. Таа програма ја има со децении. И сега некој се наоѓа да извади – дека сега се носи задолжителна имунизација. Се се спинува на таков начин што се плаши населението. Јас сум длабоко уверен дека тоа се прави од некои центри и луѓето се жртви на тоа, изјави Д-р Митов.

Целиот разговор со Д-р Митов погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 − ten =