Д-р Митов: Има теорија дека Омикрон ќе го забрза колективниот имунитет и пандемијата сама себе ќе се порази

You must need to login..!

Опис

-Синоќа следев една анализа што е доста оптимистична на темата омикрон. Што е надежта. Од досегашното однесување на омикрон, таму каде што е евидентирам во Европа, се претпоставува досега дека тој многу лесно шири, но не дава тешки симптоми како и другите претходни варијанти, изјави за Утрински брифинг Д-р Александар Митов.

-Тоа е шанса да забрза колективен имунитет и ако се случи тоа пандемијата сама себе ќе се заврши.

-Штом на маса е ставена оваа терорија ,тоа значи дека научниците виделе некои докази кои водат кон правец вирусот сам себе ќе се порази, вели Д-р Митов.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 × 5 =