🎥📞Д-р Исјановски: 2/3 од случаите се асимптоматски

You must need to login..!

Опис

Функционираме беспрекорно. Секое утро се собираме и дискутираме за најразлична тематика поврзана со пандемијата. Има граѓани и фирми кои скаат своите бизниси што е можно побрза да ги отворат. Но, оние групи на граѓани кои не се се придржуваат до препораките доведуваат до ваква ситуација, изјави за Утрински брифинг, Д-р Виктор Исјановски, директор на ЈЗУ Здравствен дом Скопје.

Научниците се збунети. Се поставуваат прашањата зошто некои групи се поподложни, некои групи на нога го прележуваат вирусот. Но и асимптоматските се преносители и затоа треба да се следат овие случаи, вели Исјановски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 + eight =