Дуковски за УБ: Доколку не се донесе законот, канабисот ќе го истуриме или пред Влада или пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

You must need to login..!

Опис

Со законот се регулира и конопот, се регулираат многу други дејствија кои му даваат на министерот овластување да ги донесе и другите подзаконски акти кои се есенцијално битни за да се види бенефитот од оваа индустрија.Штетно е ако не се донесе овој закон.

Одбивањето на предлог законот за дроги од страна на ВМРО-ДПМНЕ е штетно за економијата, изјави за Утрински брифинг Костадин Дуковски од Макканабис.

На прашето какви ќе бидат следните чекори Дуковски за Утрински брифинг рече дека иако првично било на шега кажано дека ќе го истурат канабисот пред влада, сепак можно е тоа да се случи – или пред влада или пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eleven + 10 =