Дудуш: Општина Шуто оризари 100% го почитува полицискиот час и забраната за движење

You must need to login..!

Опис

Работиме според препораките на Владата. Дезинфицирано е се во општината. Од почетокот сите општини имавме проблем за ѓителите да го сфатат Коронавирусот како опасност. Општина Шуто оризари 100% го почитува полицискиот час и забраната за движење, изјави за Утрински брифинг, градоначалникот на Шуто оризари, Курто Дудуш.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nine + five =