Д-р Дудучки: За идните функционери треба тест за интелигенција и интегритет

You must need to login..!

Опис

Избегнуваат социо- психолошки тест на личноста. Што драстичо се менува во нивниот психо габарит кога ќе седнат на партиската или функционерската фотеља. Познатиот невропсихијатар Др. Мице Дудучки, за ” Утрински брифинг” ги разобличува постапките на ликот , политичар.

-Живееме во едно турбулентно време, во кое имаме извитоперен систем на вредности. Тоа се одсликува во сите пори на општеството. Така што може отворено да збориме за социјалната психо-патологија , изјави за Утрински брифинг Д-р Мице Дудучки, невропсихијатар.

Таа социјалната психо-патологија има своја основа база и врв. Врвот е во политичкиот, економскиот естаблишмент.

Јас сум застапник секаде каде што се потребни некои посебни квалификации, знаење, стручност, треба задолжително да се прават тестови за интегритет на личноста, а зошто не и за интелигенција.

Целиот разговор погледнете го видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × four =