Дрва и исушени гранки паѓаат врз автомобили-што доколку се најдете во ваква ситуација

You must need to login..!

Опис

Сезоната на дождови проследени со невреме е пред нас. Старите дрвја на територијата на Град Скопје се најранливи па често можеме да прочитаме како дрво или исушени гранки паднале врз нечиј автомобил при што причинета е материјална штета.

Што доколку се најдете во ваква ситуација.

На оваа тема гостин во Утрински брифинг беше со Елизабета Ѓеоргиевска, раководител на одделот за односи со јавност при ЈП Паркови и зеленило.

-Најчесто штом се појават временски услови со зголемен ветар и дожд, нашите екипи интензивно работат на терен. Така беше и изминатиот викенд.

-Се уште расчистуваме паднати дрва во градот. Нашите екипи работеа до доцните вечерни часови. Не застануваме, продолжуваме.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 + 6 =