Драматична е ситуацијата со климатските промени – бизнисите велат дека ќе нема со кого да се работи и за кого да се произведува

You must need to login..!

Опис

Кралицата Елизабета се изјасни во врска со Конференциајта за климатски промени. Ситуацијата е дојдена до таму што нема веќе време и место да се молчи, изјави за Утрински брифинг, новинарката Жанета Скерлев.

Кралицата рече дека е доста со празни зборови и да се направи нешто, бидејќи на кого ќе ја оставиме планетата, додаде Скерлев.

Се вели дека ова е последната шанса, вклучени се и бизнисите. Ситуацијата е таква што велат бизнисите дека ќе нема со кого да се работи и за кого да се произведува, вели Скерлев.

Во разговорот се вклучи Елена Николовска, експерт за климатски промени.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 + thirteen =