Дојчиновски: Направен е огромен успех – на ЕП сме, играчите „гинат“ за репрезентацијата

You must need to login..!

Опис

Главната наш цел и приоритет беше Европското првенство. Ја разбивме монотонијата која беше присутна во европскиот фудбал. Начинот да се помогне преку Лигата на нации успеа. Направивме историски успех и на тоа треба да се гордееме, изјави за Утрински брифинг, спортскиот новинар, Огнен Дојчиновски.

-Простор за напредок секогаш има. Ситацијата беше такава – три меча по ред, се помалку играчи на располагање и се случи тоа што се случи на натпреварот со Ерменија, додава Дојчиновски.

-Сме биле дел од големи натпреварувања, но за мене фудбалот е фудбал. Во мечевите треба да уживаме. Таму сме, на Европско сме и се е можно. Пандев е се уште на највисоко ниво, околу него се сплотени сите. Владее една прекрасна атмосфера и јавноста тоа треба да го знае. Играчите „гинат“ за репрезентацијата, вели Дојчиновски.

Целиот разговор со спортскиот новинар Огнен Дојчиновски погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × 4 =