🎥📞 Димовски: Сите работници кои сметаат дека правата им се загрозени да пријават во ССМ

You must need to login..!

Опис

Среда 15 јули беше прогласен за неработен ден за сите граѓани во Република Северна Македонија. Владата апелираше сите оние кои ќе се одлучат да работат да пријават до Инспекторатот за труд, како и да биде исплатен додаток за работа за време на празници. Ние како ССМ добивме информации дека многу работници работеле и се надеваме дека ќе го добијат заслужениот додаток, а додека постои работодавачи кои ова ќе го злоупотребат ние ќе поднесеме пријави, изјави за Утрински брифинг Дарко Димовски, претседател на ССМ.

-Ние се ставаме во името на работниците и апелирам сите оние кои сметаат дека нивните права се загрозени да пријават во регионалниот секртарјат и до нашите административни служби, додаде Димовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × one =