Димовски: Се грижиме за максимална безбедност на учениците

You must need to login..!

Опис

Учебната година започна со физичко присуство во училиштата, почитувајќи ги сите протоколи кои беа препорачани од страна на министерството, кризниот штаб. Во функција се три влеза во училиштето, доколку влезете ќе наидете на чиста средина, дезинфицирана, се проветруваат просториите, редовно се мери температура, така што се грижиме за максимална безбедност на учениците, изјави во Утрински брифинг, Митко Димовски директор на СУ „Орце Николов” и додаде дека ситуацијата е стабилна и бројката на деца заболени од ковид е мала.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × 2 =