Димовски: Итно да се прекине со партиските препукувања и да се откочи законското решение „недела неработен ден“

You must need to login..!

Опис

Во Собранието се блокира Законот за работни односи со кој што се регулира предлогото „неработен ден“.

-Се уште според мене и според ССМ има време да се донесе законското решение за недела неработен ден, изјави за Утрински брифинг Дарко Димовски, претедсател на ССМ.

Ја користам оваа прилика сите оние што ни мислат лошо внатре во Собранието, да престанат со нивните партиски препукувања и да го откочат законското решение „Недела неработен ден“, бидејќи тоа барање е од работниците и не се работи за партиска задача, додаде Димовски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

fifteen + 19 =