?? Димовски: За разлика од минатите години, уписите течат многу порастеретено

You must need to login..!

Опис

За разлика од минатите години, многу порастеретено течат уписите. Сите се придржуваат кон протоколите и не се создаваат гужви, изјави за Утрински брифинг, Митко Димовски, директор на СУГС Гимназија “Орце Николов”.

-Се очекува од септември да се продолжи со онлајн наставата. Во тек на месец јули и август ќе работиме на надградба на платформите и да работиме според утврден распоред, вели Димовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 + 2 =