🎥 📞 Димковска: Театарот ништо не може да го замени – тој преживеал и војни и чуми

You must need to login..!

Опис

Ние актерите имаме голема општествена одговорност и треба да ги следиме општествените текови. Треба да бидеме гласни и да зборуваме за ситуациите во општеството и да им помогнеме пред се на помладите од нас, бидејќи тие почнуваат да ја формираат својата мисла и многу е битно тоа какви информации ќе допрат до нив.

Тие информации треба да се позитивни, чисти, да не се лажни вести и да доаѓаат од луѓе кои што поминале низ еден таков пат, изјави за Утрински брифинг, актерката Владанка Димковска.

Театарот ништо не може да го замени. Тој преживеал и војни и чуми. Сметам дека ќе се роди нешто многу поубаво, нешто ново, нова перспектива која ќе биде многу попривлчечна за обичниот човек, додава Димковска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × 5 =