Димитров: Излегува дека општинарите повеќе сакаат дискотеки од велосипеди и книги

You must need to login..!

Опис

-Борејќи се низ лавиринтите на државата најдов начин да „избокусувам“ локација од Градот Скопје. Првенствено бевме во катна гаража на Плоштадот. Градот ни излезе во пресрет, ни направи една дрвена куќарка, во којашто сме закупци и градот ни ја даде таа локација да можеме да работиме за да можеме да изнајмуваме велосипеди и електрични тротинети.

-Со промената на власта, рекоа дека овие договори не се валидни и дека мора да се раскинат, изјави за Утрински брифинг Јован Димитров.

-Сите се плашиме во јавноста да кажеме, но тоа треба да се каже – Ако веќе толку транспарентно се работи, иако нема подобни и неподобни граѓани коишто работат, тогаш зошто работат летните дискотеки. Нека се каже како тие летни дискотеки може да работат, а како граѓаните коишто продаваат книга за 50 денари мора да ја напуштат локацијата за 15 дена, вели Димитров

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 + 5 =