Димитровска од ЛДП-ДОМ: Имаме програма за подобар животот на сите кумановчани

You must need to login..!

Опис

Не се учи факултет за градоналник, и никој не доаѓа со искуство на функција. Јас сметам дека тимот е исклучително важен и дека политиките се креираат во рамките на тимот. Еден човек не може да знае за секоја политика и еден човек не може да знае сам како да води една локална заедница, посебно не една општина која е најголема во државата, изјави за Утрински брифинг Теодора Димитровска, кандидатка за градоначалник на Куманово од коалицијата ЛДП – ДОМ.

-За прв пат зборуваме за младите, зошто ни бегаат од државата и мислам дека ова е вистински чекор за државата и младите како да седат маса до маса, столче до столче со сите актуелни политичари и со оние кои имаат поголемо искуство од мене, додава Димитровска.

-Иако сум млада можам да направам плус за мојата општина. Нашата програма е пишувана од младите и од сите граѓани. Огромниот дел од програмата е зачинет за млади односно како да креираме град за млади.

-Огромниот дел од програмата е креирање посебна ставка за младите.

Целиот разговор со кандидатката на ЛДП – ДОМ, Димитровска, погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × 1 =