Димитриевски: Кумановчани и Македонија ќе победат

You must need to login..!

Опис

Константно се врши дезинфекција на сите површини во Куманово. Бараме контиунирано да се затвори градот, на кое што до сега не наидовме на разбирање. Ние ќе ги почитуваме мерките и се надевам дека набрзо ќе најдеме решение.

Кумановчани се многу горди и многу темпераментни луѓе и мислам дека ќе ја пребродиме ситуација. На крајот и Куманово и Македонија ќе победат, изјави за Утрински брифинг, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски.

Имаме мали залихи на дезинфекциски средства, но одвоивме средства истите да ги набавиме. Во моментов се врши интензивна дезинфекција, додаде Димитриевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

16 − two =