Диме Велковски: Професионалноста треба да почне да царува и кај судските власти

You must need to login..!

Опис

Турбо работење. Агендата што ја зацртавме ја исполнивме. Ги донесовме клучните законони за евроинтеграциите.

Маршот е еден вид на симболика, односно она штои го говориме неколку години наназад. Сметаме дека и судството треба да се одважи и конечно да има правда.

Професионалноста треба да почне да царува и кај судските власти. Апелираме, стручноста и професионалноста конечно да профункционираат изјави за Утрински брифинг, Диме Велковски од СДСМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 − 3 =