🎥 ДИК: Изборниот процес тече без проблеми – резултатите од излезноста и гласањето достапни на rezultati.sec.mk

You must need to login..!

Опис

Отворени се сите избирачки места, гласањето тече непрекинато со почитување на сите мерки. ДИК направи напори да го забрза процесот на проток на информации околу излезеноста и бројот на гласови. Со таа цел направивме веб апликација која од избирачките места ќе се внесуваат директно од самото место, изјави за Утрински брифинг портпаролот на ДИК Адмир Шабани.

-На секои два часа ќе се апдејтираат резултатите и таа е достапна на платформата rezultati.sec.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 + three =