Ангеловски: Атакуваме на второ Европско првенство

You must need to login..!

Опис

Македонските одбојкари се уште некомплетни се подготвуваат за настапот во јануарските квалификации за Европското првенство наредната година. По тренинзите коишто почнаа на 16-ти овој месец, пред нив е поинтересниот период со четирите контролни натпревари против Бугарија.

Македонската репрезетација на шести и на седми јануари ќе биде во Софија за две нови контроли со Бугарија, тогаш веројатно во променет и посилен состав, а главното е од 11-ти до 16-ти во Скопје, кога против Турција и против Босна и Херцеговина ќе се обидеме да обезбедиме второ учество на европските првенства.

Сега имаме 16 играчи на целиот список. Вчера се приклучи капитенот. И младите играчи кои се во репрезентацијата имаат мотив, останува Филип Деспотовски да ни се приклучи. Од 1 јануари атакуваме на второ Европско првенство, изјави во Утрински брифинг одбојкарот Дарко Ангеловски.

Битно е да бидеме без повреди, да излеземе со најјакиот состав, па да се надеваме дека ќе обезбедиме пласман, вели Ангеловски.

Целиот разговор со Ангеловски погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nine + five =