🎥 Деркоски: Не би сакал да шпекулирам со бројки – следува втората фаза од прием на материјалите

You must need to login..!

Опис

ДИК денеска ќе излезе со првите официјални резултати по што течат роковите за приговорите. Не би сакал да шпекулирам со бројки додека не се заврши втората фаза од прием на материјалите. Излезноста беше нешто над 50 проценти, за другото ќе почекаме, изјави за Утрински брифинг претседателот на ДИК, Оливер Деркоски.

-Процесот на избори беше организиран добро. Граѓаните и избирачките одбори одлично го поминаа вчерашниот ден. Сметам дека сликата за вчерашниот ден е позитивна, додаде Деркоски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven + 18 =