Делков: Задоволен сум од општествената одговорност која ја покажуваат фирмите во Неготино

You must need to login..!

Опис

-Со цел справување со КОВИД-19 општина Неготино презема голем број на мерки и активности. До сега немаме случај заразен со Коронавирусот. Во домашна изолација имаме 2 лица, додека со потпишана изјава за самоизолација се 16.

-Како мерка за заштита спроведуваме секојдневни акции – дезинфекција на улиците, институциите, урбаната опрема, изјави за Утрински брифинг Тони Делков, градоначалник на Неготино.

-Имаме и два уреди на излезот и влезот во Неготино за дезинфекција на автомобилите.

Околу солидарноста на локалните претпријатија Делков изјави дека општината има упатено апел за помош.

Морам да кажам дека голем дел од фирмите се одзваа на упатениот апел и донираат средства како заштитни маски и сл.

Задоволен сум од општествената одговорност која ја покажуваат фирмите во Неготино, изјави Делков.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

thirteen − eleven =