Даштевски: Македонија е земја во која најбрзо пристигнуваат изборните резулати

You must need to login..!

Опис

ДИК уверува дека има капацитет брзо да реагира при изборни нерегуларности. Секаде каде што ќе се утврди повреда на гласчкото право изборите ќе бидат поништени, вели Даштевски за Утрински брифинг.


– 320 лица во IT секторот ќе се грижат за техничка поддршка, ангажирана е и странска компанија да интервенира при хакерски напади како минатата година


– Претстојните избори се рекорд во кандидатските листи, 165 на број, вели Даштевски


– Доаѓа ОБСЕ од Литванија и Босна и Херцеговина, ќе бидат над 1000 надбљудувачи, додава тој.


ДИК почнува со силно темпо уште од сега, главното допрва доаѓа.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

ten − 8 =