Даштевски: ДИК е подготвена за успешно организирање на изборите

You must need to login..!

Опис

Увидот во избирачкиот список заврши. Експертите сметаат дека пандемијата, овој бран ќе заврши до крајот на септември, па претпоставувам дека ќе треба мерки на заштита, но тоа ќе бидат истите кои што беа како лани , изјави за Утрински брифинг Александар Даштевски, претседател на Државната изворна комисија.

Мора да признаам дека сум изненаден од големата бројка на кандидати за советници и градоначалници. Сметам дека ќе има сериозен натпревар, додава Даштевски.

Околу подготвеноста на ДИК за да не се повтори упадот во системот и хакерски напад погледнете во видеото од разговорот

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 + 14 =