Дамчевска: Производството од хидроцентралите во моментов е нула

You must need to login..!

Опис

Гас стига до 8 километри од ТЕЦ Неготино. Жалосно е што до сега не успеавме термоелектраната да ја направивме на гас.

-Оваа влада навистина направи концепт за тоа што понатаму со алтернативните извори на енергија, но тие не може да се користат во сите временски прилики.

-Производството од хидроцентралите во моментов е нула, вели за Утрински брифинг новинарката од Слободен печат, Весна Дамчевска.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three + nine =