Давков: „Ист гејт мол“ ќе придонесе за економски раст на државата, девизите што се трошеа надвор, ќе останат овде

You must need to login..!

Опис

-Денеска имаме целодневневен перформанс, почнувајќи о отворањето во 10 часот па до затворењето во 22 часот. Ќе има многу музика, активација за најмладите, така што денот ќе се одбележи свечено со многу активности, изјави за Утрински брифинг Игор Давков, извршен директор на „Ист гејт мол“.

-Самиот Трговски центар е инвестиција која надминува 103 милиони евра. Средства инвестирани во време на пандемија. Ист гејт мол индиректно генерира некаде одолу 2.500 работни места. Нови брендови, а со тоа нашите граѓани парите ќе останат тука.

-Самите проекции укажуваат дека се очекува раст на малопродажбата и тоа би требало да придонесе за економски раст на целата држава, вели Давков.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

1 × one =