Гугучевска: Имавме мирен и успешен изборен ден

You must need to login..!

Опис

Во ДИК и денеска е работен ден… Синоќешниоте податоци дојдоа во електронска форма. Записниците се проверуваат и постапките се при крај по што ДИК ќе ги објави официјалните резултати според оригиналните записници.

Има рокови кои што течат за поднесување приговори, односно 48 часа.

До сега немаме добиено приговори од учесници на изборите во однос на постапката на гласање… Атмосферата беше мирна, задоволни сме што умаше успешно спроведени демократски избори. Оценката на ДИК што ја соопшти Даштевски ја повторувам и јас дека имавме успешно спроведени избори.

Вчерашниот изборен ден го следеа над 1500 наблудувачи, 1200 домашни и останатите странски, изјави за УБ портпаролката на ДИК, Љупка Гугучевска.

Разговорот погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 × one =