Градоначалничката Петровска: Широк сокак е празен – битолчани се однесуваат совесно и дисциплинирано

You must need to login..!

Опис

Битолчани се однесуваат совесно и дисциплинирано. Имајќи предвид дека Широк сокак е празен говори колку има дисциплина и почитување на препораките, изјави во Утрински брифинг, градоначалничката на Битола, Наташа Петровска.

Кризниот штаб функционира на специфичен начин. Имаме посебни формирани групи, кои меѓусебе комуницираат и делат информации. Усогласеноста и синхронизираноста е на високо ниво, изјави Петровска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

ten + 9 =