? ? Градоначалникот на Велес, Коцевски: Што побрзо животот треба да се враќа во нормала

You must need to login..!

Опис

Задоволен сум како се одвиваат работите во Велес. Конечната одлука на Државниот здравствен инспекторат е дека „спорниот“ маркет може да работи. Односно нема опасност од КОВИД-19, изјави за Утрински брифинг, градоначалникот на Велес, Аце Коцевски.

Кога се во прашање училиштата и градинките, сметам дека што побрзо треба да се враќа животот во нормала. Мерките што сега се спроведуваат ќе ги дадат посакуваните резултати, вели Коцевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

thirteen − 6 =