Градежната сезона не запре и во зима – се реконструира бул. „Босна и Херцеговина“

You must need to login..!

Опис

Скопски агол со слика од Бул. „Босна и Херцеговина“, кој е во втората фаза од својата изградба. Портпаролот на Град Скопје Ваљон Салиху со повеќе детали околу изградбата на нова инфраструктура на територија на град Скопје.

-Ова е првиот дел од Бул. Босна и Херцеговина кој беше пуштен пред од прилика месец дена. По завршувањето и на вториот дел овој дел од градот ќе добие сосема нов изглед, вели портпаролот на Град Скопје Ваљон Салиху.

Повеќе информации за тоа каде и кои булевари се работат или допрва ќе почнат погледнете во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 × 5 =