Гошевски: Блокчејн и криптовалутите се монетарен феномен – очекуван е стравот кај банките

You must need to login..!

Опис

-Блокчејн е монетарен феномен. Самата технологија блокчејн е многу интересна и многу напредна. Се работи за комплот кој во себе содржи економија, комјутерски науки, математика, пазарна психолохија и т.н децентрализација, изјави за Утрински брифинг Душко Гошевски, адвокат и експерт за одредени аспекти на криптовалутите.

-Суштината на блокчејн технологијата е сите што се влезени во системот порамнуваат една трансакција, таа е јавна, иако се приватни трансакциите, јавна е се гледа и тоа всушност значи таа технологија.

-Тоа не може да се врати назад. Дигиталните технологии тоа го овозможуваат.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 − three =