Гошаревски: Благодарност до сите граѓани на Ресен за дисциплината и самосвеста

You must need to login..!

Опис

Засега немаме заразени лица, имаме само четири лица кои се во карантин. Добро се држиме и се надевам дека вака и ќе продолжиме. Сите институции одлично се справуваат со ситуацијата. Сакам да упатам и благодарност до сите жители на општината, изјави за Утрински брифинг, градоначалникот на Ресен, Живко Гошаревски.

Ресен е овоштарски крај и овој период има значителни актиивности. За сега добро се водиме со сите протоколи кои се зададени од страна на Владата. Тешки денови се за земјоделците, но за среќа овој период добро оди пласманот на јаболкото, вели Гошаревски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty − 9 =