Голем интерес за упис во средното медицинско училиште „д-р. Панче Караѓозов”

You must need to login..!

Опис

Секоја година има интерес. Здравствената струка е секогаш барана на пазарот на трудот. На учениците им нуди можност директно да се ангажираат професионално по завршувањето, исто така им го олеснува и патот доколку продолжат на факултетот, изјави во Утрински брифинг директорката на средното медицинско училиште „д-р. Панче Караѓозов”, Маја Салиу.

Најголем дел од образовните профили што ние ги нудиме се пополнуваат уште во првиот уписен рок. Значи во овие 4 дена очекуваме дека најголемиот дел од нашите паралелки ќе се исполнат. Оваа година новина е што за 646 места во 19 паралелки за разлика од лани имаме плус една паралелка медицински сестри и гинеколошка акушерска сестра, вели Салиу.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 − seven =