Голем интерес за „Скопје фото недела“, разговор со Ангел Ангеловски

You must need to login..!

Опис

„Скопје фото недела“ е петти настан по ред во организација на „Ангеловски фотографија“ и „Грег момент“ (Полска), кој се одржува традиционално секоја година.

Изминатите настани беа одржани со името (ISPV) International Summit of Photographers & Videographers, а овој пат со ново име и концепт – Skopje Photo Week (SPW2020).

Петта година по ред Скопје е домаќин и инспиратор на фотографи, чија инспирација ги отвора новите хоризонти на дигиталната уметност.

„Поканата е отворена за сите. На инстаграм правилото е дека фотографијата треба да биде сликана од телефон. Може и со послаба опрема, основна за работа. Вечерва на полноќ истекува и од утре почнуваме да сортираме и прегледуваме, изјави во Утрински брифинг Ангел Ангеловски.

Целиот раговор каде Ангеловски говори за распоредот и програмата на настаните погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

fourteen − 4 =