Гешовски: Државните фирми прават дампинг цени – ЕЛС има убедливо најниска цена во регионот за сервис и достава на писма и пратки во регионот

You must need to login..!

Опис

-Брзината и обемот се дел од операциите кои се неопходни да се постигне поголем ефект. Ние сме единствена компанија која има брза пошта. Мора да истакнам дека тука нема голем бенефит но ние ефикасно го решаваме тоа.

-Ние сме провајдер кој ги работи сите модни и спортски брендови присутни во Македонија. Тие се најголемо продавачи на интернет во земјава. Успеавме сите брендови да ги сервисираме, отворивме голем број бази, над 40, за да им овозможиме на граѓаните добра услуга. Имаме голем број сопствени возила се со цел добра поставеност и брза услуга.

-Нашата политика во иднина ќе се развива во грижа за корисници, мора да констатираме дека сите учиме, фирмите ја почувствуваа потребата за поевтин и побрз транспорт и сега ние мора да го подобриме квалитетот на услугите.

-Имаме убедливо најниска цена во регионот за сервис и достава на писма и пратки во регионот.

-Ние работиме до 16 часот, три центри работат до 19, но магацинот работи 24/7.

-Фативме одлично темпо со континуиран раст, предизвикот е поголем во време на здравствена криза, успеваме да правиме рекорди во одредени области, и очекувам дека тоа ќе продолжи дека пазарот не е доволно развиен кај нас, вели за Утрински Брифинг Игор Гешевски од „Еко логистик сервис“.

Целиот разговор погледнете го видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × one =