Геостратешките интереси за изборните резултати – тема во Седма сила

You must need to login..!

Опис

Македонија е пред избори. Тоа е доволно за силите од исток и од запад повторно своеето внимание да го посветат на Западен Балкан, очекувајќи какви резултати ќе покажат изборите, какви сили ќе дојдат и дали ќе можат да имаат некакво влијание врз основа на тоа кој ќе дојде на власт.

На оваа тема во „Седма сила“ со Љубиша Николовски дебатираа новинарите Љупчо Зиков, Борјан Јовановски, Ненад Јовановиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nineteen − 6 =