Георгиевски: Гази баба ги дезинфицираше школите, верските објекти и улиците

You must need to login..!

Опис

Општина Гази баба преку општинскиот кризен штаб активно ја следи состојбата. Работиме со редуциран број на секторски вработени. Стоиме на располагање за сите информации преку нашата веб страна.

Ние бевме прва општина за подготовка на платформата за е-учење, изјави за Утрински брифинг Борис Георгиевски, градиначалник на општина Гази Баба.

Сите вработени во општина како и полициските службеници се заштитени, ја дезинфициравме општината, сите верски објекти и училишта. Имаме дезинфексицки средства во доволна количина, вели Георгиевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × one =