Генерал Методи Хаџи Јанев: Пандорината кутија е отворена

You must need to login..!

Опис

-Мислам дека ова е шок за целиот свет. После ова пандорината кутија е отворена. Сега ќе се изместат многу работи, ќе станат многу интересни случувањата околу балтичките земји и одржливоста на мирот таму.

Она што е битно да се каже е дека сега ќе следи заземањето на критичните точки. Она што русите сега напднаа значи дестабилизирање на военото воздухопловство и противвоздушните системи, за да можат да имаат воена супериорност во воздух, затоа што на теренот доле ја имаат.

-Ќе има блиц крик на заземање на кричните точки, преку кои подоцна ќе имаат подобра позиција за уцена врз украинското население.

-Она што е најстрашно е откако ќе започне украинскиот народ да дава отпор, тоа ќе резултира со огромен број на цивилни жртви во прва фаза и бегалски бранови кои ќе можат да дестабилизираат региони околу Украина, вели за Утрински брифинг генерал Методи Хаџи Јанев.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 × three =