Ганиу: Избрзана и непромислена е оставката на Заев – Чаир е прва општина за партнерство со крупниот капитал

You must need to login..!

Опис

Не ја очекувавме оставката, јас имам исклучителна почит кон Заев. Имаме одлична корелација, господинот Заев резултатите од локалните избори ги прими како личен пораз, но пред една година имавме парламентарни избори и ветените проектио на граѓаните треба да се реализираат до крај.

Вакви примери имавме и во регионот ни и во голем број демократски земји. Во Косово на парламентарните избори Курти доби поддршка од над 50 отсто од граѓаните, а на локалните освои едвај една општина. Тој продолжува на централна власт да ја управува државата и не размислува на оставка.

Според мене Заев треба да продолжи да управува со државата бидејќи не ни треба дополнителна криза.

Чаир е најгусто населена општина во Европа. Перцепцијата за општината е дека нема зеленило но јас во мојот претходен мандат реконструирав 10 илјади квадрати под зелена површина, вели за УБ старо – новиот градоначалник на општина Чаир, Висар Ганиу.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven + five =