Галевски: Том Круз главна ѕвезда во Кан

You must need to login..!

Опис

-Боливуд е најголемата компанија и со најголемо филмско производство од Индија, ги донесе најголемите свои ведети и ѕвезди ги донесе во Кан, изјави во Утрински брифинг Владо Галевски, филмски критичар и рецензент.

-Прв пат Боливуд се презентира на ваков фестивал. Во фокус на „Канскиот“ фестивал е индискиот филм.

-Годинава има едно жири кое достојно на својата работа. Неколку имиња се значајни. Треба д акажеме дека на овогодишниот фестивал е Том Круз. Тој доживаа овации на неговиот трибјут, што е неверојатно, додава Галевски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eleven − seven =