Галевски: Ретко се случува филмови за забава да бидат и уметност

You must need to login..!

Опис

Холивуд работи со полна пареа, а главно се работат блок-бастери. Иако продукцијата е намалена, се привршуваат оние големи филмови кои се подготвуваа последниве две години за време на пандемијата, онолку колку што дозволуваа условите, вели за Утрински брифинг Влатко Галевски, филмски критичар.

-Ретко се случува филмови кои се за забава да бидат и уметност. Такви се филмовите на Стивен Спилберг, вели Галевски.

Кои филмови ги препорачува Влатко Галевски од новата продукција?

Проследнете го целиот разговор во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 − 12 =