Галевски: Политика на филм и политика во филм

You must need to login..!

Опис

– Проблемите со политиката почнуваат, но не зарвршуваат. Нашето гледање на фимови сме прилично стерлини, во смисла на поделба на парите, вели Галевски.

– Работата е во нетрансперноста и во оченсота на тоа што се работи, додава Галевски.

Анализата и разговорот погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 1 =