Галевски: Лејди Гага како Лејди Гучи го спасува филмот – филмот е фикција, за една модна мафија, каде вкусот и невкусот се мешаат

You must need to login..!

Опис

Во филмот „Гучи“ гледаме дека Лејди Гучи била главна во семејството. Филмот е фикција, за една модна мафија, каде вкусот и невкусот се мешаат. Тоа е еден квази гламур. Ова е чуден меланж од премногу до недоволно, вели филмскиот критичар Влатко Галевски за новиот филм „Гучи“.

Иако филмската екипа е врвна, сепак ликот што се истакнува и што доминира во филмот е Лејди Гага.

-Интересно е да се види дека во модната индустрија, во силните дизајнерски фирми, се продавало сѐ и сешто како висока мода, со главен мотив да се вртат парите, вели Галевски.

„Приказна од западната страна“ е римејк на еден познат мјузикл, со приказна земена од Шекспир, но се одвива во Њујорк преку борба на два клана, две банди.

-Спилберг сѐ уште е романтичар. Тој е најголем забавувач на планетава и кај него е останато она детското. Говори за еден период во американската историја кога се урива едно гето проследено со извонредната музика на Бернштајн, а фасцинантна е кореографијата на танцот, вели Галевски за новиот филм на Стивен Спилберг.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 − six =