Галевски: „Кода“ триумфираше на Оскарите, а предвидливо беше дека годинава црномурест глумец ќе добие Оскар

You must need to login..!

Опис

-„Дуна“ е врвен продукт и затоа освои дузина Оскари во битни категории. Драго ми е што мојата најава за „Кода“ дека е најдобар филм излезе најточна, изјави за Утрински брифинг Влатко Галевски, филмски критичар и рецензент.

-Тој филм е римејк на претходно снимен документарец. Од три номинации „Кода“ доби три Оскари филмот, покрај другото и за адаптирано сценарио. Значи филмот не е плагијат.

-Вил Смит сега е во жижа. Според номинациите губитник е „Моќта на кучето“. Предвидливо беше дека или Вил Смит или Дензел Вашингтон, односно црномурест глумец ќе добие Оскар.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five × 5 =